Czym jest domofon i wideo -domofon nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, niemniej jednak, nikt sobie nie wyobraża w dzisiejszych czasach domu jednorodzinnego lub bloku mieszkalnego pozbawionego tego systemu. Systemy domofonowe i wideo-domofonowe w łatwy sposób umożliwiają osobie odwiedzającej porozumieć się z wybranym lokalem. Lokatorowi wybrane systemy umożliwiają sterowanie wieloma urządzeniami nie tylko furtką czy bramą wjazdowa, umożliwiają włączenie świateł na podjeździe, zamknięcie rolet w domu, czy włączenie światła na klatce. Niektóre systemy posiadają w swej budowie pamięć, która może zarejestrować osobę oraz treść jej wypowiedzi podczas naszej nieobecności.

Pomijając kamerę zainstalowaną w wideo-domofonie system ten niczym nie różni się od domofonu. Oba systemy w dzisiejszych czasach są bardzo rozbudowane i spełniają to samo zadanie. Z powodu dużego urozmaicenia tych urządzeń pod względem wyglądu, jakości wykonania, dodatkowych indywidualnych funkcji, a także sposobu działania wymagają różnego rodzaju instalacji.

Można je podzielić na systemy analogowe wykorzystujące bardzo rozbudowanie i wielo parowe instalacje, a także na cyfrowe które w działaniu potrzebują zaledwie paru przewodów.

Więcej jednak przedstawiamy w następujących artykułach:

Firma Produkcyjno-Handlowo-Uslugowa JOTRON Ul. Rózyckiego 6/41 31-324 Kraków NIP: 676-180-56-83 Tel. 12-383-24-66 ERA: 602 30 80 09 PLAY:883-268-281
Sitemap