Telewizja dozorowa potocznie zwana telewizją przemysłową to system służący do nadzoru oraz zwiększenia bezpieczeństwa w pomieszczeniach, w których zostały umieszczone kamery, a także do obserwacji otoczenia wokół budynku. Obraz kamer przekazywany jest do urządzenia rejestrującego umieszczony w pomieszczeniu ochrony lub ciężko dostępnego pomieszczenia w domku jednorodzinnym. Zastosowanie urządzenia rejestrującego (komputera lub rejestratora) wyposażonego w kartę sieciową umożliwia monitorowanie naszego obiektu za pomocą Internetu. Zastosowanie przekazu internetowego ułatwia kontrolę nad domem w czasie dłuższego wyjazdu np. na wakacjach. Zastosowanie to pozwala także na przekaz obrazu do firm ochroniarskich, które podczas naszej nieobecności czuwają na obiektem przez całą dobę.

System telewizji dozorowej można zastosować do wielu celów m.in. monitorowania parkingu, placów budowy, osiedli, a także pracowników w zakładach pracy.

W telewizji dozorowej wszystkie elementy są tak samo ważne. Od jakości zastosowanych elementów będzie zależeć jakość obrazu uzyskanego z całego systemu. Ważne jest umiejętne dobranie kamer do specyfikacji obiektu, a także umiejętności przewidywania nawet mało prawdopodobnych zjawisk, które w późniejszym czasie mogą mieć duży wpływ na jakość uzyskanego obrazu. Odpowiedni wybór urządzenia rejestrującego zapewni lepszą jakość nagrania oraz umożliwi dłuższe przechorowywanie nagranego materiału.

Telewizję dozorową można podzielić na dwa rodzaje: konwencjonalna - wykorzystującą sygnał analogowy oraz IP - wykorzystującą sygnał cyfrowy i w większej mierze kamery Mega-pixelowe. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w artykułach:

Firma Produkcyjno-Handlowo-Uslugowa JOTRON Ul. Rózyckiego 6/41 31-324 Kraków NIP: 676-180-56-83 Tel. 12-383-24-66 ERA: 602 30 80 09 PLAY:883-268-281
Sitemap